“Локо`93” с титла и бронз от държавното за момчета

09.02.2014 / 15:30 0

Със златен и бронзов медал се завърнаха момчетата на “Локомотив`93” от републиканското лично първенство по класическа борба в Сливен.

В категория до 85 килограма Филип Радев разби конкуренцията и стана безапелационен шампион. Любопитно е, че той е син на бившия борец Ралин Радев, който е бил и в ЦСКА. “Само до преди година Филип бе с 20 килограма по-лек. След като наддаде го качих в по-горна категория и на този етап той се развива в правилната посока. Пред него има голямо бъдеще”, каза за “Народно дело” личният треньор на златния медалист Неделчо Панев.

Друг негов възпитаник – близнакът Божидар Дюлгеров, се окичи с бронзов медал в категория 66 килограма. “Божидар е наследник на борцова фамилия от Константиново. Неговият чичо преди години бе мой състезател и доста добър класик”, уточни Панев.


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама